logo logo


Вплив інформаційних технологій самоменеджменту на ефективність діяльності компанії

НазваВплив інформаційних технологій самоменеджменту на ефективність діяльності компанії
Назва англійськоюThe influence of self-management information technologies on the efficiency of the company
АвториЛеся Буяк, Юрій Семененко, Катерина Пришляк
Принадлежність Західноукраїнський національний університет, Тернопіль, Україна
Бібліографічний описБуяк Л., Семененко Ю., Пришляк К. Вплив інформаційних технологій самоменеджменту на ефективність діяльності компанії. Галицький економічний вісник. 2023. Том 83. № 4. С. 7-16.
Bibliographic description (trans):Buyak L., Semenenko Yu., Pryshliak K. The influence of self-management information technologies on the efficiency of the company. Galician economic journal, vol. 83, no 4, pp. 7-16.
Bibliographic description:Buyak L., Semenenko Yu., Pryshliak K. The influence of self-management information technologies on the efficiency of the company. Galician economic journal, vol. 83, no 4, pp. 7-16.
UDC:

330.46

DOI https://doi.org/10.33108/galicianvisnyk_tntu2023.04.007
Ключові слова

самоменеджмент, показники ефективності, ефективність компанії, додатки для самоменеджменту, мобільні додатки, управління ефективністю компанії.

Короткий опис

Описано поняття самоменеджменту, проаналізовано роль сучасних інформаційних технологій в ефективності діяльності компанії, проведено порівняння мобільних додатків для менеджменту, сформовано вимоги до мобільного додатка для самоменеджменту та створено концепт мобільного додатка для менеджера. Останнім часом в Україні зростає значення дослідження самоменеджменту. Це стає особливо актуальним через кризову ситуацію в економіці та відсутність традиційного менеджменту в нашій країні. Ця проблема привертає велику увагу. Прогресивні компанії все більше надають значення творчому потенціалу та ініціативі кожного працівника, що сприяє глибшому вивченню психологічних і соціологічних аспектів менеджменту та сприяє розвитку самоменеджменту як нового напрямку менеджменту. Мобільний додаток – це по факту бізнес у телефоні. З допомогою спеціальних мобільних додатків менеджер отримує всю необхідну інформацію про поточні справи в компанії, виконання завдань працівниками та особисті заплановані завдання. Сфера мобільних застосунків для бізнесу завжди буде актуальною й мати потенціал для розвитку. Для прикладу, в майбутньому в мобільний додаток можна інтегрувати штучний інтелект. Сучасні інформаційні технології можуть суттєво спростити роботу менеджера в процесі управління компанією та процесі самоменеджменту. Сучасний менеджер з допомогою мобільного пристрою зі спеціальним програмним забезпеченням може отримувати інформацію про рівень задоволеності роботою працівників. Також менеджер отримує консолідовану інформацію про стан діяльності компанії та базові показники діяльності. На основі показників менеджер може приймати певні рішення й одразу в самій програмі виставляти конкретним працівникам задачу до виконання. Запропонований концепт мобільного додатка дозволить менеджеру поєднувати управління компанією з самоменеджментом та управлінням працівниками. Менеджер зможе відслідковувати показники ефективності працівників та компанії загалом і при потребі коригувати діяльність з метою збільшення ефективності діяльності компанії.

ISSN:2409-8892
Перелік літератури
  1. Нетепчук В. В. Самоменеджмент: навч. посібник. Рівне: НУВГП, 2013. 354 с
  2. Буняк Н. М. Самоменеджмент як мистецтво саморозвитку особистості. Економіка та управління підприємствами. 2017. Випуск 18. С. 185–188.
  3. Юрик Н. Є. Самоменеджмент: курс лекцій. Тернопіль: ТНТУ імені Івана Пулюя, 2015. 89 с.
References:
  1. Netepchuk V. V. (2013). Samomenedzhment: Navch. Posibnyk [Self-management: Study guide]. Rivne: NUVHP. [In Ukrainian].
  2. Buniak N. M. (2017)/ Samomenedzhment yak mystetstvo samorozvytku osobystosti [Self-management as an art of personal self-development]. Economics and enterprise management. Vol. 18. P. 185–188.
  3. Yuryk N. Ie. (2015)/ Samomenedzhment: kurs lektsii [Self-management: Course of lectures]. Ternopil: TNTU Ivan Pulyuy. [In Ukrainian].
Завантажити

Всі права захищено © 2019. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.