logo logo


Роль інформаційних технологій та інструментів штучного інтелекту в підвищенні ефективності підбору, навчання та адаптації працівників

НазваРоль інформаційних технологій та інструментів штучного інтелекту в підвищенні ефективності підбору, навчання та адаптації працівників
Назва англійськоюThe role of information technologies and artificial intelligence tools in enhancing the efficiency of employee recruitment, training and adaptation
АвториЮрій Семененко
Принадлежність Західноукраїнський національний університет, Тернопіль, Україна
Бібліографічний описСемененко Ю. Роль інформаційних технологій та інструментів штучного інтелекту в підвищенні ефективності підбору, навчання та адаптації працівників. Галицький економічний вісник. 2024. Том 87. № 2. С. 20-29.
Bibliographic description (trans):Semenenko Yu. (2024) The role of information technologies and artificial intelligence tools in enhancing the efficiency of employee recruitment, training and adaptation. Galician economic journal, 2024, vol. 87, no 2, pp. 20-29.
Bibliographic description:Semenenko Yu. (2024) The role of information technologies and artificial intelligence tools in enhancing the efficiency of employee recruitment, training and adaptation. Galician economic journal, 2024, vol. 87, no 2, pp. 20-29.
UDC:

331.5 

DOI https://doi.org/10.33108/galicianvisnyk_tntu2024.02.020
Ключові слова

ефективність, штучний інтелект, інформаційні технології, підбір та адаптація працівників.

Короткий опис

Досліджено поняття інформаційних технологій та штучного інтелекту. Деталізовано історію розвитку штучного інтелекту та описано його роль у діяльності компаній на кожному з етапів. Визначено, що процес підбору, адаптації та навчання персоналу підприємств – це складний процес, який може бути автоматизованим та здійснюватися ефективніше. Деталізовано, яким чином можна підвищити ефективність процесу підбору, навчання та адаптації персоналу, використавши інформаційні технології та інструменти штучного інтелекту. Оцінено переваги та недоліки використання інформаційних технологій та штучного інтелекту в діяльності компанії. Штучний інтелект може допомогти ефективно підбирати працівників, оцінювати результати їх роботи, коригувати завдання та призначати навчальні курси на основі аналізу успішності та рівня виконання поставлених перед працівниками завдань. Також використання штучного інтелекту допомагає уникати суб’єктивності в процесі роботи з потенційними працівниками, оскільки штучний інтелект та інформаційні технології дозволяють оцінювати діяльність працівників базуючись, на чітких даних. До недоліків штучного інтелекту, в першу чергу, можна віднести схильність до помилок у базових речах та недосконалість самої технології, що вимагає постійного контролю з боку керівника. Інформаційні технології допомагають зробити процес підбору персоналу швидшим та простішим. Програмні засоби, які використовуються в процесі рекрутингу, допомагають опрацьовувати більшу кількість кандидатів та оцінювати їх рівень знань автоматично. Також системи управління процесом навчання дозволяють сформувати чітку базу знань, яка допомагає зробити процес навчання працівників простим і грунтовним. Описано методологію впровадження інформаційних технологій та штучного інтелекту в процес роботи відділу з підбору та навчання персоналу. Визначено потенційні проблеми, які можуть виникати в процесі впровадження, та шляхи їх вирішення. Визначено, що штучний інтелект та інформаційні технології мають суттєвий позитивний вплив на ефективність процесу підбору, адаптації та навчання персоналу та на ефективність діяльності відділу підбору та навчання персоналу.

ISSN:2409-8892
Перелік літератури
  1. All-in-one HR платформа PeopleForce. PeopleForce: Веб-сайт. URL: https://peopleforce.io/uk (дата звернення: 15.01.2024).
  2. HURMA – Automation of HR, recruiting and OKR are in one system. HURMA: Веб-сайт.

URL: https://hurma.work/ (дата звернення: 15.01.2024).

  1. Автоматизація рекрутингу. PersiaHR. PersiaHR: Веб-сайт. URL: https://persiahr.com/uk/ (дата звернення: 15.01.2024).
  2. Грішнова О. А., Костенко Т. О. Інформаційні технології в системі новітніх чинників зростання продуктивності праці: тенденції і парадокси. Актуальні проблеми економіки. 2014. № 2 (152). С. 462–469.

 

References:
  1. All-in-one HR platform PeopleForce. PeopleForce: Website. Available at: https://peopleforce.io/uk (accessed 15 January 2024).
  2. HURMA – Automation of HR, recruiting and OKR are in one system. HURMA: Website. Available at: https://hurma.work/ (accessed 15 January 2024).
  3. Avtomatyzatsiya rekrutynhu. PersiaHR. PersiaHR: Website. Available at: https://persiahr.com/uk/ (accessed 15 January 2024).
  4. Hrishnova O. A., Kostenko T. O. Informatsiyni tekhnolohii v systemi novitnikh chynnykiv zrostannya produktyvnosti pratsi: tendentsii i paradoksy [Information technologies within the system of novel factors of labour productivity growth: trends and paradoxes]. Aktualni problemy ekonomiky, 2014, no. 2 (152), pр. 462–469.

 

Завантажити

Всі права захищено © 2019. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.