logo logo


Проблеми і перспективи економічного співробітництва україни з країнами північноамериканської зони вільної торгівлі

НазваПроблеми і перспективи економічного співробітництва україни з країнами північноамериканської зони вільної торгівлі
Назва англійськоюProblems and prospects of Ukraines economic cooperation with the countries of the north american free trade zone
АвториСавченко М., Кулявець В., Бурлак Ю.
Принадлежність Донецький національний університет імені Василя Стуса, Вінниця, Україна Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації, Вінниця, Україна
Бібліографічний описСавченко М., Кулявець В., Бурлак Ю. Проблеми і перспективи економічного співробітництва україни з країнами північноамериканської зони вільної торгівлі. Галицький економічний вісник. 2022. Том 74. № 1. С. 187-197.
Bibliographic description (trans):Savchenko, M., Kulyavets, V. and Burlak, Yu. (2022). Problems and prospects of Ukraines economic cooperation with the countries of the north american free trade zone. Galician economic journal, vol. 74, no 1, pp. 187-197.
Bibliographic description:Savchenko, M., Kulyavets, V. and Burlak, Yu. (2022). Problems and prospects of Ukraines economic cooperation with the countries of the north american free trade zone. Galician economic journal, vol. 74, no 1, pp. 187-197.
UDC:

339.922

 

DOI https://doi.org/10.33108/galicianvisnyk_tntu2022.01.187
Ключові слова

міжнародна економічна інтеграція, торговельні угоди, інтеграційні об’єднання, зони вільної торгівлі, НАФТА, USMCA

Короткий опис

Розглянуто теоретичні засади розвитку міжнародної економічної інтеграції. Проаналізовано особливості процесу економічної інтеграції в Північній Америці на шляху створення зони вільної торгівлі між США, Канадою та Мексикою. Проведено структурний аналіз
вільної економічної зони НАФТА та визначено подальші перспективи розвитку відносин північноамериканських країн з Україною в умовах інтеграції в світову економіку.

Для досягнення мети та вирішення завдань статті використано такі методи наукового дослідження: системний структурний аналіз економічних процесів, метод кількісних та якісних порівнянь, регресійний аналіз. Науковою новизною отриманих результатів є дослідження перспектив торговельно-економічного співробітництва України і країн Північної Америки.

У результаті дослідження встановлено, що глобальні виклики перешкоджають розвитку торговельно-економічного співробітництва між країнами. Для України, яка зазнала впливу геополітичних викликів, розвиток партнерства з країнами Північної Америки, визнаними лідерами світової економіки, є важливим для реалізації національних інтересів та захисту державного суверенітету.

Для визначення причин нестабільності зростання обсягів експорту до країн Північної Америки проведено кореляційно-регресійний аналіз та визначено ступінь залежності обсягу експорту від зміни валового внутрішнього продукту. Результати регресійного аналізу підтвердили гіпотезу щодо помітної залежності ВВП України та вітчизняного експорту до країн НАФТА. Визначено рівняння регресії, згідно з яким для формування перспектив торговельно-економічного співробітництва країн НАФТА та України зроблено прогноз обсягів експорту з України до країн Північної Америки за допомогою методу аналізу часових рядів.

Визначено, що Угода США – Мексика – Канада (ЮСМКА) принципово не відрізняється від попередньої, але вона може створити нові можливості, наприклад, для робітників і фермерів у США, а також нові труднощі для Канади та Мексики. Ця угода посилює стандарти праці та захист прав інтелектуальної власності, особливо в Мексиці, що, ймовірно, знижуватиме привабливість мексиканської економіки для іноземних інвесторів, що, скоріше за все, зменшить американські інвестиції в Мексику. Таким чином, для Канади та Мексики очікується, що вони отримають меншу вигоду від ЮСМКА для своєї економіки, ніж Сполучені Штати.

 

ISSN:2409-8892
Перелік літератури
  1. Державна служба статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/ (Дата звернення: 29.11.2021).
  2. Official website of North American Free Trade Agreement. URL: http://www.НАФТАnow.org (Last accessed: 29.11.2021).
  3. Official website of the World Bank Group. URL: https://www.worldbank.org (Last acсessed: 30.11.2021).
  4. The General Agreement on Tariffs and Trade. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_264 (Last acсessed: 30.11.2021).

 

References:
  1. Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/ (Last acсessed: 29.11.2021).
  2. Official website of North American Free Trade Agreement. URL: http://www.НАФТАnow.org (Last accessed 29.11.2021).
  3. Official website of the World Bank Group. URL: https://www.worldbank.org (Last acсessed: 30.11.2021).
  4. The General Agreement on Tariffs and Trade. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_264 (Last acсessed: 30.11.2021).

 

Завантажити

Всі права захищено © 2019. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.